Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kiełbasa w regionalnych daniach

Data publikacji: 2017-10-31, Data modyfikacji: 2017-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Kiełbasa w regionalnych daniach

Jesienna aura za oknem nie sprzyja długim spacerom i aktywności. I choć za oknem ponuro i pada, to jesień ma swoją magię. Jesienią chętniej sięgamy po dania syte i rozgrzewające. Jesień to czas na dania rozgrzewające i przede wszystkim mięsne, do których doskonale komponują się sezonowe grzyby, dynia, cukinia czy papryka. Świetnym dodatkiem do takich dań jest aromatyczna kiełbasa wysokiej jakości, która nadaje dodatkowo daniom ciekawego smaku.

Wśród jesiennych smaków dominującą rolę odgrywają warzywa sezonowe jak dynia, cukinia, czy kabaczek. Są uniwersalne i mają wszechstronnie zastosowanie w kuchni, a w zależności od dodatków zmieniają swój smak i aromat. Jesienią chętniej w naszym menu goszczą zupy kremy, które są pożywne i dają nieograniczone praktycznie możliwości doboru dodatków. Aromatyczne zupy z dyni, czy cukinie doskonale komponują się z kiełbasianymi chipsami z krakowskiej suchej z certyfikatem QAFP.

Jesienne inspiracje, to także dania jednogarnkowe, bazujące na aromatach cukinii, kabaczków, patisonów czy pieczonej papryki. Bigos albo leczo z tych popularnych warzyw dyniowatych z dodatkiem duszonej kiełbasy podwawelskiej ekstra i pasty pomidorowej, to niewątpliwie strzał w dziesiątkę! Kulinarnym smakoszom ceniącym w kuchni oryginalność, polecamy zapiekankę warzywno-mięsną z wykorzystaniem kiełbasy żywieckiej i sosu na bazie skarmelizowanych śliwek i octu.

Dania jednogarnkowe, niezwykle sycące i aromatyczne to wyróżnik kuchni kresów wschodnich. Unikatowość tych dań, ich regionalna specyfika, a także bogactwo smaków i aromatów stanowi najwyższą, autentyczną i wyjątkową wartość tych okolic. A do rozpoznawalnych produktów należą właśnie kampanijne kiełbasy: podwawelska ekstra, żywiecka i krakowska sucha.

O tych kiełbasach jest ostatnio głośno, głównie za sprawą kampanii informacyjno-promocyjnej pt. „Linia produktów z Łukowa – Gwarancją Jakości QAFP”. Kampania promuje trzy specjały, które są certyfikowane w systemie QAFP, co gwarantuje ich wysoką jakość i wyjątkowy, naturalny smak. Z czego to wynika? Przede wszystkim, z jakości surowca użytego do produkcji. Kiełbasy te pochodzą ze sprawdzonego surowca z wiarygodnej, certyfikowanej hodowli, a sposób ich wytwarzania kontrolowany jest na każdym etapie. Tradycyjne receptury, naturalne przyprawy i przestrzeganie restrykcyjnych wymogów przy produkcji czynią te produkty prawdziwymi rarytasami. Jakość związana z surowcem gwarantuje niebywały smak, co z pewnością zachęci konsumentów do wykorzystania kiełbas w jesiennych daniach.

QAFP, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: QAFP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnobrzeski

Powiat tarnobrzeski - powiat znajduje się na północy województwa podkarpackiego. Utworzony został w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest miasto Tarnobrzeg, które nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i samo w sobie stanowi powiat. W skład powiatu tarnobrzeskiego wchodzą gminy: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Gorzyce oraz Grębów i dwa miasta: Baranów Sandomierski i Nowa Dęba.

Ziemie powiatu to raj dla wszystkich ornitologów. Na zielonych terenach objętych różnymi formami ochrony wyróżniono około 180 gatunków ptaków. W celach rekreacyjnych powstało tu sztuczne Jezioro Tarnobrzeskie. Jest się gdzie kąpać i opalać, a także nurkować, uprawiać sporty wodny i wędkować. Jest tu również przystań żeglarska, w której możemy wypożyczyć sprzęt wodny.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola