Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

Włochy - Rzym - wycieczki autokarowe i lotnicze

Data dodania: 2012-03-22
 
Włochy - Rzym - wycieczki autokarowe i lotnicze

Posiadamy w ofercie wycieczki ze zwiedzaniem do Włoch. Możliwy przejazd autokarem lub przelot samolotem

Przykładowe programy wycieczek:
WŁOSKI NIEZBĘDNIK 7 dni (autokarem)

PROGRAM
Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni, a następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Mostu Westchnień oraz Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Wcześnie rano wykwaterowanie, około południa przyjazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu w Montecatini/Chianciano Terme w okolicach Florencji. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, kończąc spacer przy Kolosseum (podziwianym z zewnątrz) i Łuku Konstantyna. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jednego z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego, posąg Św. Piotra oraz grób Jana Pawła II. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych obiadokolacja - wieczór włoski w stylowej, rzymskiej restauracji (dodatkowo płatna). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.


Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.


SALUTI ROMA - CZYLI WEEKEND W RZYMIE, 4 dni (samolotem)

Piątek - wylot
Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub Katowicach.
Wylot z Polski samolotami Wizzair.
Przylot do Rzymu na lotnisko Fiumicino/Ciampino. Po przylocie transfer do hotelu.

Sobota
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od starożytnego Rzymu: Koloseum, Forum Romanum
następnie udamy się na wzgórze Kapitol. W dalszej części programu najsłynniejsza Fotanna - di Trevi, gdzie będzie przerwa na lunch. Po południu w dalszej części programu: Plac Hiszpański, ze słynnymi schodami, Panteon oraz Plac Navona. Następnie wieczór włoski w stylowej, rzymskiej restauracji. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (przejazdy komunikacją miejską).


Niedziela
Po śniadaniu przejedziemy do urokliwej dzielnicy Trastevere (Zatybrze). Zwiedzimy również Bazylikę S.Maria in Trastevere z przepięknymi mozaikami oraz romantyczne zakątki najstarszej dzielnicy Wiecznego Miasta.
Następnie przejedziemy do Watykanu gdzie będziemy uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie Anioł Pański (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie w dalszej części programu zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, Groty Watykańskie i wizyta na grobie Jana Pawła II. Czas wolny i powrót do hotelu na nocleg (przejazdy komunikacja miejską).

Poniedziałek
Po śniadaniu rano wykwaterowanie z hotelu (klienci wylatujący do Katowic wykwaterowują się bardzo wcześnie rano - śniadanie: suchy prowiant), czas wolny oraz transfer na lotnisko Fimumicino/Ciampino i wylot do Katowic oraz Warszawy.

Więcej ofert, terminy, ceny i szczegółowa oferta:
Orbisan Polskie Biuro Podróży
ul. Mickiewicza 16, 39-400 Tarnobrzeg
tel. 15 822 62 49, 15 822 25 13
Kontakt
Orbisan Polskie Biuro Podróży
ul. Mickiewicza 16, 39-400 Tarnobrzeg
tel. 15 822 62 49, 15 822 25 13
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnobrzeski

Powiat tarnobrzeski - powiat znajduje się na północy województwa podkarpackiego. Utworzony został w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest miasto Tarnobrzeg, które nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i samo w sobie stanowi powiat. W skład powiatu tarnobrzeskiego wchodzą gminy: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Gorzyce oraz Grębów i dwa miasta: Baranów Sandomierski i Nowa Dęba.

Ziemie powiatu to raj dla wszystkich ornitologów. Na zielonych terenach objętych różnymi formami ochrony wyróżniono około 180 gatunków ptaków. W celach rekreacyjnych powstało tu sztuczne Jezioro Tarnobrzeskie. Jest się gdzie kąpać i opalać, a także nurkować, uprawiać sporty wodny i wędkować. Jest tu również przystań żeglarska, w której możemy wypożyczyć sprzęt wodny.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola